Kargo Ücreti Alıcıya Aittir

Saten Kurdele

Saten Kurdele

Her türlü süsleme çalışmasında kullanılan kurdelenin birden fazla çeşidi vardır. Nakış, saten, grogen ve şifon kurdeleler gibi. Bunlarında çeşitlerinde sayısız renk desen ve ölçü mevcuttur. Ayrıca tuhafiye ürünleri arasında en çok tercih edilen ürünün başında kurdele çeşitleri gelir.

Kurdele İşi

Genel olarak kurdele ile yapılan el işine denir. Ayrıca ABD'de bulunan Prairie ve Büyük Göller bölgelerinde yaşayan Kızılderili kabileleri arasında giysi ve dans elbiselerine uygulanan bir aplike tekniği olarak da adlandırılır.

Kurdele Çeşitleri

Kurdelenin çok fazla sayıda çeşidi vardır bunlardan bazıları şöyledir;

  • Saten kurdele
  • Grogren kurdele
  • Baskılı kurdele
  • Şifon kurdele
  • Tüllü kurdele
  • Simli kurdele
  • File kurdele
  • Çekme kurdele

Bunlar kumaş türüne göre ayrılmıştır. Sayısız şekilde desenli kurdele modelleri de bulunmaktadır. Ayrıca çift taraflı saten kurdele ve tek taraflı saten kurdele diye de ayrılmaktadır.

Saten Kurdele

Kumaşı satenden olan parlak renkli kurdelelerdir. Saten pamuktan üretilen yumuşak ve pürüzsüz kumaş türüdür. Özellikle günümüzde nakış severlerin ilgisini çeken kurdele işinde en fazla kullanılan malzemelerden biridir. Saten kurdele çeşit olarak desenli, desensiz ayrıca çok sayıda kalınlığa bağlı olan çeşitleri vardır.

Saten Kurdele Kullanım Alanları

Saten kurdelenin günlük hayatımızda birçok kullanım alanı vardır. Saten kurdele tek tarafı saten olup diğer tarafı mat olan ve iki tarafı da saten parlak olan türleri vardır. Değer ve fiyat bakımından aralarında bir fark yoktur, ancak hediye süslemesi için çift taraflı saten kurdele modelleri daha çok tercih edilmektedir.

Tek taraflı saten kurdeleler ise, ev dekorasyonu ve eşya süslemesi için daha uygundur. Saten ve desenli kurdele modelleri, en çok hediye paketlerinde güzel durur. Ancak diğer süsleme işlemleri için de kullanmanıza engel değildir.

Uygun fiyatlı olmalarına rağmen, kullanım alanları oldukça fazladır. Saten kurdeleye kolay şekil verilir. Bu nedenle hobi tutkunlarının, nakış severlerin en çok tercih ettiği kurdele çeşitleri arasında saten kurdele başta gelir.

Saten kurdeleyi kıyafetlerinizde, gelin çiçeği yapımında, nişan tepsinizde, kasnak işinde, peçetelik yapımında aklınıza gelecek her türlü süsleme işinde kullanabilirsiniz. Hayal gücünüze bağlı olarak bebek kıyafetlerinde, havlularınızda da daha süslü görünümü hoş olan ürünler ortaya çıkarabilirsiniz.

Bilgilendirme
Sepete Eklendi.Sepete Git